Städ, Kem & Hygien

Informationsfönster Tork till Hygienställ S1/S4

Informationsfönster Tork till Hygienställ S1/S4

Mått:140x125x200 mm
Färg:Transparent
Material:Plast
Antal/frp:1
Art.nr:3416114
BESKRIVNING

Informationsfönster till Tork Hygienställ transparent: God hygien måste alltid prioriteras. Med informationsfönstret till ditt Tork Hygienställ är det enkelt att påminna människor på kontor och offentliga platser om väsentligheter, som vikten av att tvätta händerna och att använda handdesinfektionsmedel. Dessutom kan det enkla onlineverktyget användas för att snabbt och smidigt skräddarsy uppmaningarna, om situationen förändras. Den här kommunikationsanordningen är en enkel metod för att marknadsföra ert varumärkesbudskap.

3416114

        
Tork
Informationsfönster Tork till Hygienställ S1/S4
3457100

Tvål Tork Sensitive S1 oparfymerad

null
Säkerhetsdatablad
Beskrivning
Mått:1 lit
Färg:Vit
Material:
Antal/frp:6
Art.nr:3457100
Tork Sensitive Handtvätt Flytande Tvål S1: Ge extra vård åt torr och känslig hud med Tork Sensitive Handtvätt Flytande Tvål. Med sina närande ingredienser

...och utan tillsatt parfym eller färgämnen, passar denna tvål alla hudtyper. Den är certifierad allergivänlig av ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation). Tvålen är också lämplig för användning med Tork Dispensrar för spray- och flytande tvål, som är certifierade easy to use och förser alla användare med god handhygien.

3457115

Duschtvål/schampo Tork S1

null
Säkerhetsdatablad
Beskrivning
Mått:1 lit
Färg:Blå
Material:
Antal/frp:6
Art.nr:3457115
Tork Flytande Duschcreme S1: Tork Flytande Duschcreme för hotell, skolor och sportanläggningar har en vårdande och återfuktande formula med en uppfriskande unisexdoft som ger

...din hud en mjuk känsla. Spara tid åt personalen med enkel påfyllning på mindre än 10 sekunder (baserat på påfyllningstid för tvål enligt internt paneltest). Denna refill passar med Tork dispensrar för flytande och spraytvål, som är certifierade easy to use och ger en god hygien.

3457118

Tvål Tork Mild Doft S1

null
Säkerhetsdatablad
Beskrivning
Mått:1 lit
Färg:Ljusgul
Material:
Antal/frp:6
Art.nr:3457118
Tork Milt Parfymerad Handtvätt Flytande Tvål S1: Vårda normal och torr hud med denna handtvätt för dagligt bruk. Tork Milt Parfymerad Handtvätt Flytande Tvål

...har en fräsch doft samt återfuktande och närande ingredienser för skonsam handtvätt. Spara tid åt personalen med enkel påfyllning på under 10 sekunder (baserat på påfyllningstid för tvål enligt internt paneltest). Denna refill är lämplig för Tork dispensrar för spray- och flytande tvål, som är certifierade easy to use och förser alla användare med god handhygien.

3457123

Tvål Tork Luxury S1 jasmin

null
Säkerhetsdatablad
Beskrivning
Mått:1 lit
Färg:Lila
Material:
Antal/frp:6
Art.nr:3457123
Tork Luxury Flytande Tvål S1: Ge besökarna en känsla av lyx med Tork Luxury Flytande Tvål. Den väldoftande formulan är berikad med naturligt magnoliaextrakt

...och har en pärlglans som ger en lyxig handtvättsupplevelse. Tvålen är certifierat enkel att fylla på av Svenska Reumatikerförbundet (testad i enlighet med The Design for All-test, publicerad i Swedish Design Research Journal 2011) och påfyllningen tar mindre än 10 sekunder (baserat på internt paneltest). Den förseglade flaskan levereras med en ny pump för varje refill för att minska risken för kontamination. Dessutom krymper den i takt med att den används, vilket leder till 70 % mindre avfallsvolym (baserat på test av Essity). Använd med Tork Dispenser för tvål och handdesinfektion, som är bevisat Easy to use och ger alla användare god handhygien.

3457250

Handdesinfektion Tork Flytande S1

Säkerhetsdatablad
Beskrivning
Mått:1 lit
Färg:Transparent
Material:
Antal/frp:6
Art.nr:3457250
Tork Flytande Handdesinfektion med 80 % (v/v) denaturerad alkohol är effektiv och idealisk för handrengöring när inget vatten finns tillgängligt. Den är oparfymerad, lämnar

...inga klibbiga rester på huden och har återfuktande egenskaper som skyddar händerna, även vid frekvent användning. Passar i Tork Dispenser Flytande Tvål som är enkel att använda och ger alla användare utmärkt handhygien. Effektiv mot en mängd problematiska organismer – uppfyller kraven i EN 1500, EN 12791 och EN 14476.

3457256

Handdesinfektion Tork Alkoholgel Salubrin S1

Säkerhetsdatablad
Beskrivning
Mått:1 lit
Färg:Transparent
Material:
Antal/frp:6
Art.nr:3457256
Förebygg infektioner med Tork Salubrin Gel. Handdesinfektion med 70 % denaturerad alkohol (w/w).
3416116

Hygienställ Tork för dispenser S1/S4

Beskrivning
Mått:365x500x1476 mm
Färg:Svart
Material:Aluminium
Antal/frp:1
Art.nr:3416116
Tork Hygienställ svart: Förbättra handhygienen i hela din anläggning med Tork Hygienställ, som passar med flera av våra dispensrar för handdesinfektion. Placera stället där

...det behövs mest – du kan göra god handhygien tillgänglig för alla i välbesökta utrymmen, men även på svåråtkomliga platser där det saknas vatten. Detta robusta och stabila hygienställ i metall är kompatibelt med S1-, S2- och S4-dispensrar. Välj mellan Tork handdesinfektion i gel-, skum- eller flytande form samt mellan manuella dispensrar eller dispensrar med sensor.